تبلیغات در اینستاگرام را چگونه انجام دهیم؟

مقدمه

یکی از روشهای تبلیغات آنلاین تبلیغات حرفه ای در اینستاگرام است که می‌توانید از آن برای برندسازی خود استفاده کنید. پس از فیسبوک اینستاگرام دومین شبکه اجتماعی محبوب در بین کاربران جهان است. اینستاگرام اکنون یک میلیارد کاربر فعال دارد و در سال های اخیر رشد بالایی داشته است.
پس تبلیغات در اینستاگرام یک ضرورت برای کسب و کارها می باشد.

تبلیغات در اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

شاید فکر کنید تبلیغات در اینستاگرام بسیار آسان است ولی شما باید برای تبلیغات اینستاگرام دقت و ظرافت کافی را مد نظر قرار دهید. در این مقاله نکاتی به شما گفته می شود که می‌توانید تبلیغات اینستاگرامی خوبی را تجربه کنید.

ارتباط تبلیغ با پیج مورد نظر

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کنید ارتباط تبلیغ با پیج مورد نظر است. یعنی اگر شما پیج فروشگاهی تجهیزات پزشکی دارید باید در پیجی تبلیغات را انجام دهید که آن پیج به حوزه کاری شما مرتبط باشد.

از موضوع طنز استفاده کنید

در این اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور مردم به دنبال لحظه ای شاد بودن هستند. پس بهتر است که برای تبلیغات پیج خود از موضوعی طنز استفاده کنید. اگر این کار برای شما میسر نیست بهتر است از پیج های فعال استفاده کنید.

روش های تبلیغات در اینستاگرام

اگر شما انواع روشهای مختلف تبلیغات اینستاگرام را بشناسید می‌توانید یک گام برای اجرای کمپین تبلیغاتی خود بردارید.

تبلیغات اسپانسری

برای اینکه بتوانید از رایج ترین روش تبلیغ در اینستاگرام استفاده کنید، لازم است که پروفایل بیزینس داشته باشید. لازمه استفاده از تبلیغات اسپانسری این است که یک پیج فیسبوک داشته باشید تا پروفایل بیزینس ایجاد نمائید.
ولی متاسفانه با توجه به شرایط تحریم ها این کار برای کاربران ایرانی مقدور نیست. این تبلیغ ها معمولاً در پیج های معمولی این شبکه نمایش داده نمی شود. نمایش و یا عدم نمایش یک تبلیغ بر اساس قیمت و ارتباطات کاربر مشخص می شود.

تبلیغ در پیج های اینستاگرام

معمولا ایرانی ها از این نوع تبلیغ برای تبلیغات در اینستاگرام استفاده میکنند. همه افراد هر روز افرادی که مورد علاقه آنها است را دنبال و چک میکنند. پس بهترین راه برای دیده شدن شما تبلیغ در پیج های فعال و محبوب در بین کاربران است.البته به یاد داشته باشید برای انتخاب این پیج ها به موارد مهمی باید دقت کنید.

تبلیغات در اینستاگرام

نکات مهم انتخاب پیج های اینستاگرام برای تبلیغات

پیج مد نظر باید فالوور زیادی داشته باشد

همانطور که می دانید هر چه افراد بیشتری تبلیغ شما را ببیند شانس شما برای جذب مشتری بیشتر خواهد بود. پس همیشه سعی کنید از پیج هایی برای تبلیغات استفاده کنید که فالوور زیاد و فعالی داشته باشد.

پیج مد نظر فالوور فیک نداشته باشد

پیج های ساخته شده در اینستاگرام فالوورهای فیک دارند البته اینستاگرام با پیج های مخالف برخورد می کند ولی شما هم باید دقت لازم را به کار ببرید. فالوور های فیک را می‌توانید از تعداد محدود فالوورها و نداشتن عکس پروفایل تشخیص دهید.

به نرخ تعامل کاربران توجه کنید

هرچه نرخ تعامل کاربران بیشتر باشد این به نفع شماست. اگر کاربران تعامل مناسبی با آن صفحه ندارند بهتر است به فکر پیج دیگری باشید.بطور مثال اگر پیجی 50 هزار فالور داشته باشد، با توجه به نرخ میانگین 3 تا 5 درصدی ، پست منتشر شده باید 2000 یا 4000 هزار بازدید یا لایک داشته باشد.

فعال بودن پیج

یکی دیگر از موارد مهمی که باید به آن دقت کنید فعال بودن پیج است. تاریخ دقیق انتشار پست و استوری آنها را بررسی کنید. دقت کنید که حداقل در هفته 3 یا 4 پست منتشر کرده باشد.

تبلیغات در پیج اینفلوئنسر های محبوب اینستاگرام

در اینستاگرام اینفلوئنسرهای محبوب و زیادی مثل آرش استیلاف، آیلین قانع، آرش فاتح و… فعالیت میکنند. ولی به این نکته دقت کنید که باید اینفلوئنسری را انتخاب کنید که با تبلیغ شما مرتبط باشد. مثلا اگر میخواهید رستوران خود را معرفی کنید بهتر است با امیر جابری و یا مستر تیستر ارتباط بگیرید.

روش های دیگری برای تبلیغ در اینستاگرام وجود دارد که به آن میپردازیم:

تبلیغات با تصویر در اینستاگرام

این نوع تبلیغات آگهی هایی هستند که شامل عکس است . جنبه بصری اینستاگرام مهم است و به لطف رابط کاربری خوب این پلتفرم هر تصویر را می توان با فرمت بسیار جذابی نمایش داد تا کاربران جذب این تبلیغات شوند.

تبلیغات با ویدئو

یکی دیگر از گزینه های فوق العاده تبلیغات مبتنی بر ویدئوی اینستاگرام است. به جای تصویر یک ویدئو به مخاطبین نشان داده میشود.

تبلیغات در اینستاگرام

چگونه قدرت برند خود را در اینستاگرام توسعه دهیم؟

زمانیکه شما نحوه کار تبلیغات در اینستاگرام را به طور کامل درک کرده اید می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید و کسب و کار خود را توسعه دهید. در این قسمت مزایای این روش بازاریابی را به شما می گوییم:

بهبود تاثیر بصری

ساده ترین راه در اینستاگرام برای جلب توجه بیشتر کاربران این است که تبلیغات شما در میان تمام پست ها در صفحه نخست باشد پس بهتر است از تصاویر و ویدئوهای با کیفیت بالا استفاده کنید تا کاربر را جذب کنید.

برند سازی

با توجه به اهمیتی که عناصر بصری در تبلیغ اینستاگرام دارند کمپین های تبلیغاتی می تواند کمک بسزایی به کسب و کار شما برای آگاهی از برند برای مخاطبان ایجاد کند.

رشد ارتباطات

تبلیغ در اینستاگرام می‌توانند به شما در رشد ارتباطات برند کمک کنند. این به معنای افزایش فالورهای اینستاگرام شما است که به نوبه خود می‌تواند فروش را افزایش داده و ارتباط برند را با بازار هدف شما بهبود بخشد.

اقدامات بازاریابی هدفمند

شما میتوانید از تبلیغات برای معرفی محصولات جدید، ارائه خدمات ثانویه یا حتی ارسال محصول رایگان برای مشتریان استفاده کنید.

مسابقات/هدایا

هر کسی مسابقه و برنده شدن را دوست دارد. شما میتوانید از این روش برای جذب افراد و برند سازی استفاده کنید.

کلام آخر!

نکاتی که تا اینجا به شما گفته شد میتواند کمک بسزایی به کسب و کار و آگاهی برندتان کند. ولی در نظر داشته باشید باید برای تبلیغ در اینستاگرام همه جوانب را در نظر بگیرید، محتوای با کیفیت و عالی تولید کنید،با دقت پیش بروید و تجربه کسب کنید به امید موفقیت های روزافزون.!

 

با رجوع به آکادمی صادقی شما میتوانید به یک ادمین حرفه ای تبدیل شوید. برای تهیه دوره ادمین اینستاگرام کلیک کنید.

حتما بخوانیم

حتما بخوانیم

دیدگاهتان را بنویسید

0000-0000-0000-0000

بعد از واریز وجه عکس فیش واریزی خود را به واتس اپ زیر ارسال نمایید.

ورود | ثبت نام