نکات طلایی در نوشتن کپشن اینستاگرام

شاید در شروع کار فکر میکردید که نوشتن کپشن کار راحتی باشد. شاید الان هم به همین فکر میکنید که تنها دلیل اینکه این مقاله را نوشتم نیز همین است تا سطح آگاهی شما از کپشن و قدرت اعجاب انگیز آن را افزایش دهم.بزرگترین پیج های اینستاگرامی به این نتیجه رسیده اند که مخاطبان زیادی هستند که کپشن هارا میخوانند و شاید خود پست را هم نبینند. این دسته افراد علاقه دارند تا متن ها را مطالعه کنند و شما هم باید برای این افراد محتوا تولید کنید. با آموزش اینستاگرام شما طرز نوشتن کپشن حرفه ای را خواهید آموخت.

کپشن اینستاگرام یکی از قدرتمند ترین ابزارهای در حال حاضر برای علاقه مند کردن افراد به پیج شماست. در کپشن نویسی باید به علاقه مخاطب دقت شود و برابر سلیقه مشتریان بالقوه ای که جذب کردید رفتار کنید. چرا که فالوورها نسبت به چند سال قبل خیلی کم حوصله تر و باهوش تر شده اند. پس اگر علاقه داریدکه کپشن اینستاگرام را یادبگیرید مطالب زیر را بخوانید:

captioning on instagram

نکات طلایی برای نوشتن کپشن اینستاگرام

شناخت دقیق مخاطبانتان

چندین بار گفته شده است که باید مخاطبانتان را در درجه اول بشناسید به چه چیز هایی علاقه دارند و نسبت به چه چیزهایی واکنش نشان می دهند.باید حساب شده و موشکافانه بتوانید مخاطبان خودتان را از بین سیل عظیمی از کاربران اینستاگرام جدا کنید.بنا بر آمار های منتشر شده، اینستاگرام در بین عموم جامعه محبوبیت بالایی دارد و همه نوع انسان با سطح درآمدی پایین و بالا در این بین هستند که آمار زنان نسبت به مردان بیشتر بوده است.اما نکته قابل اهمیت این است که تمامی این داده ها آمار هستند و شما باید خودتان نسیت به جامعه هدفتان برنامه ریزی کنید و استراتژی داشته باشید،برای این کار باید پرسونای مخاطبانتان را داشته باشید.

مخاطبان شما در چه رده سنی هستند؟در چه مکانی زندگی می کنند؟شغلشان چیست؟در اوقات بیکاری و آزاد به چه کاری مشغول می شوند؟میزان درآمدشان چقدر است؟

خب بعد از اینکه به این سوالات پاسخ دادید وقت آن رسیده که به سوالات دیگری پاسخ بدهید تا بدانید چه چیزی در کپشن بنویسید بهتر است.

فالوور های شما مفهوم و منظور نوشتن کپشن اینستاگرام را درک خواهند کرد؟آیا ایموجی هایی که در کپشن اینستاگرام استفاده می کنید برای این پستتان مناسب است یا نه؟آیا باید بیشتر توضیح داده شود؟چگونه استراتژی مناسبی را برای فروش و بازاریابی اینستاگرامی انتخاب کنم؟توقع شما از برندتان چیست که به اصطلاح می گویند صدای برند شما چیست؟

دیگران وقتی نام برند شما را می شنوند چه چیزی به ذهنشان خطور می کند؟ در وهله اول باید برای این ذهنیت استراتژی داشته باشید تا شما تعیین کننده این باشید که چه فکری رو درباره شما داشته باشند.باید لیستی از ارزش هایی که می خواهید در ذهن مشتریانتان ایجاد کنید را یادداشت کنید.

اندازه و طول کپشن اینستاگرام را مشخص کنید

کپشن اینستاگرام را باید به گونه ای بنویسید تا حوصله افراد سرنرود. همانطور که قبلا هم گفتم افراد در اینستاگرام کم حوصله هستند و برای خواندن متن های طولانی باید دلیل محکم و قوی داشته باشند. اگر متن شما به اندازه کافی جذاب و قوی نیست متن های خود را کوتاه و در سه خط بنویسید تا در نمایه اول پست تمام کپشن یعنی 125 کاراکتر خوانده شود.البته با توجه به اینکه اینستاگرام هم به بحث طولانی بودن و مفید بودن محتوای کپشن اهمیت زیادی می دهد. و دلیل قانع کننده اش برای این موضوع تولید محتوای مناسب برای ارتقاء رنک خود در گوگل میباشد. پس به فکر نوشتن متن های بالای ده خط و دارای محتوای مفید باشد و از کپی کردن متن های دیگران خودداری کنید. چرا که به راحتی قابل شناسایی هستند و با این تکنیک به اکسپلور اینستاگرام بروید.

کلمات مهم را در ابتدای کپشن اینستاگرام قرار دهید

اگر حرف مهمی با فالوورهایتان دارید که میخواهید در کپشن بزنید دقت داشته باشید که موضوع را در سه خط اول بیان کنید چرا که اگر در سطرهای پایین تر بیان کنید امکان خوانده شدن کم می شود.

هربار باید پیشرفت کنید

کپشن اینستاگرام را سرسری ننویسید فقط به خاطر اینکه خالی نباشد برای نوشتن کپشن وقت کافی بگذارید. چندین بار قبل از انتشار متن را بخوانید تا مطلب روان و بدون غلط املایی باشد.

هشتگ مناسب بگذارید

بعد از نوشتن کپشن اینستاگرام نوبت به هشتگ ها می رسد که باید با دقت تمام هشتگ های مرتبط و مناسب کارتان را قرار دهید. پیشنهاد میکنم از هشتگ های زیاد استفاده نکنید تا متن شلوغ نشود.

یکی از روش هایی که میتوانید برای دریافت کامنت بیشتر روی تصاویر استفاده کنید این است که از کپشن هایی که سوالی در دل خود دارند. مثلا می توانید سوال مهارتی بپرسید. یک سوال نظرسنجی بسازید یا سوالی را در اختیار کاربران قرار دهید که چند انتخاب دارد. همچنین می توانید از کپشن برای دریافت نظرات و توصیه های فالوورها هم استفاده کنید.

منشن کنید

اگر در پست هایتان ازافراد دیگر نام میبرید باید این افراد را در کپشن منشن کنید. تا علاوه بر اینکه این افراد پست شما را ببینند فالوورهای شما نیز دسترسی راحت تری به این افراد داشته باشند.حتما از call to actionاستفاده کنید.شاید شما هم دوست داشته باشید مثل اینفلوئنسرها و سلبریتی ها تعامل زیادی را در اکانت تان داشته باشید.از خود کاربران بخواهید کامنتی را بگذارند، دوستشانشان را تگ کنند یا نظراتشان را با شما در میان بگذارند.

از ایموجی ها استفاده کنید

ایموجی ها و شکلک ها میتوانند مانع از خسته شدن افراد از خواندن متن شوند و به برند سازی شما کمک میکنند اگر بتوانید درست از آن ها استفاده کنید.

از نقل قول ها استفاده کنید

برای جذاب تر کردن کپشن اینستاگرام از نقل قول استفاده کنید.منظورم این نیست که شما از جملات انگیزشی استفاده کنید.میتوانید نقل قول فیلمبردار و یا عکاس اون پست رو بگید.

captioning on instagram

حرف آخر

فکر میکنم الان نظرتان نسبت به کپشن عوض شده است و شاید تا به الان از این دید به کپشن نگاه نکرده بودید. اما می بینید که با کپشن های حرفه ای نوشتن در علاقه مند کردن فالوورهایتان موفق تر خواهید بود و نرخ اینگیجمنت و تعامل کاربران را براحتی میتوانید با کپشن اینستاگرام افزایش دهید. قبل از کپشن نویسی شما باید توانایی تولید محتوای حرفه ای را داشته باشید. اگر میخواهید با موبایلی که در دست شماست بصورت حرفه ای محتوا تولید کنید، پیشنهاد میکنم دوره تولید محتوا با موبایل را تهیه کنید.

پیج اینستاگرام آکادمی صادقی را برای کسب مطالب مفید دنبال کنید.نظرات و سوالات خود را در این باره در پایین همین مقاله کامنت بگذارید.

حتما بخوانیم

حتما بخوانیم

دیدگاهتان را بنویسید

0000-0000-0000-0000

بعد از واریز وجه عکس فیش واریزی خود را به واتس اپ زیر ارسال نمایید.

ورود | ثبت نام